Президентските избори в Русия бяха насрочени за 17 март

  • 07 декември 2023 09:44

  • 901
  • 12
Президентските избори в Русия бяха насрочени за 17 март
© Getty Images
Слушай новината Слушай новината

Президентските избори в Русия бяха насрочени за 17 март догодина. Датата бе определена от горната камара на руския парламент, както е по закон, предаде ТАСС.

Съветът на Федерацията взе решението с единодушие. "За" гласуваха 162 сенатори.

Руският президент Владимир ПутинВладимир ПутинВладимир Путин - руски политик. Роден на 7 октомври 1952 г. в Ленинград, сега Санкт-Петербург. През 1975 все още не е обявил официално дали ще се кандидатира за нов мандат на фона на войната в Украйна. Мнозина обаче очакват Путин да участва в изборите, а малцина се съмняват в победата му.

Сега руският президент е на 71 години. Ако се кандидатира на изборите през март и ги спечели, той ще остане на власт поне до 2030 г.

Кои са петимата, които искат да мерят сили с Путин?

По конституция Путин има право на още един шестгодишен мандат - до 2036 г.

Последвайте канала на

Росица Валентинова
901 12

Свързани новини

Коментари 12

Добави коментар
Новини бг

2024.03.04 | 20:03

12
БЛОКИРАЙТЕ ИБАНИЯ ШИЗОФРЕНИК МИРОСЛАВ БЛАЖЕВ.....ХЛОПА МУ ДЪСКАТА ЯКО....ДУХАЛ Е НА САНИТАРИТЕ в ЛОВЕШКИЯ ЗАТВОР...!!!
Новини бг

2024.03.04 | 20:03

11
БЛОКИРАЙТЕ ИБАНИЯ ШИЗОФРЕНИК МИРОСЛАВ БЛАЖЕВ.....ХЛОПА МУ ДЪСКАТА ЯКО....ДУХАЛ Е НА САНИТАРИТЕ в ЛОВЕШКИЯ ЗАТВОР...!!!
Новини бг

2024.03.04 | 20:03

10
БЛОКИРАЙТЕ ИБАНИЯ ШИЗОФРЕНИК МИРОСЛАВ БЛАЖЕВ.....ХЛОПА МУ ДЪСКАТА ЯКО....ДУХАЛ Е НА САНИТАРИТЕ в ЛОВЕШКИЯ ЗАТВОР...!!!
Новини бг

2024.03.04 | 20:03

9
БЛОКИРАЙТЕ ИБАНИЯ ШИЗОФРЕНИК МИРОСЛАВ БЛАЖЕВ.....ХЛОПА МУ ДЪСКАТА ЯКО....ДУХАЛ Е НА САНИТАРИТЕ в ЛОВЕШКИЯ ЗАТВОР...!!!
Ukraina55

2023.12.07 | 13:56

8
Путин все още има възможност да падне на колене прет Зеленски и да го помоли за прошка че е нападнал Украйна и да духа Путин на всички украинци и даимсе извинява и няма Зеленски даго обезглави.
Nazi SS

2023.12.07 | 12:05

6
Смеиса докато можеш още ,скоро ще получиш бесилка и щете обесят на нея лайнар и щете оставят на птиците дате изядът вонящ паразит.
Nazi SS

2023.12.07 | 12:05

5
Смеиса докато можеш още ,скоро ще получиш бесилка и щете обесят на нея лайнар о щете оставят на птиците дате изядът вонящ паразит.
Ukraina55

2023.12.07 | 12:03

4
Пляскаи още със раце,скоро щети замръзне усмивката скапан боклук Путин и тогава ще ревеш насран паразит.
Ukraina55

2023.12.07 | 12:02

3
Пляскане още със раце,скоро щети замръзне усмивката скапан боклук Путин и тогава ще ревеш насран паразит.