Най-малко 50 убити при руски ракетен удар в Николаев

  • 19 март 2022 15:30

  • 2114
  • 20
Най-малко 50 убити при руски ракетен удар в Николаев
© Getty Images/Guliver
Слушай новината Слушай новината

Десетки украински войници са загинали след руския ракетен удар над военни поделения до град Николаев. Според Франс прес в тях е имало 200 войници, а загиналите са най-малко 50. Според Би Би Си, обстановката в самия град, който е една от основните цели на руското военно нападение, е спокойна.

Всичко по темата:
Руската инвазия в Украйна 13394

Не такова е положението в обсадения Мариупол, където улични боеве вече се водят в центъра на града. Мариупол и областта му са връзка между анексирания полуостров Крим и сепаратистките територии в Донбас.

От своя страна Москва обвинява украинската армия в удари срещу цивилни в Донецк. Това е заявил и президентът Владимир Путин в телефонен разговор с премиерът на Люксембург Ксавие Бетел.

Според Путин ракетните удари срещу признатите от Русия народни републики около Донецк и Луганск са довели до "многочислени жертви сред мирното население", отбелязва БНР.

Украински военни: Руските сили ще атакуват Одеса, след като превземат Николаев

Последвайте канала на

Константин Тодоров
2114 20

Свързани новини

Коментари 20

Добави коментар

2022.03.19 | 21:55

20
Бахти спокойната обстановка ! Кеф !

2022.03.19 | 18:00

19
Можеше и по мирен път да стане демилитаризацията, но ...
Ясно

2022.03.19 | 17:55

18
Зеленият чи.фут е ходил да ги брои!

2022.03.19 | 17:44

17
Да не излязат утре от някоя дупка,като предните или ония герой дето после слязоха от кораба.

2022.03.19 | 16:17

5
Смърт за комуниста Путин . СМЪРТ ЗА КОМУНИЗМА . Военен трибунал за всичката комунистическа ционистка сган
МИР

2022.03.19 | 17:32

16
А НЕ ВОЙНА

2022.03.19 | 16:55

11
До този отдолу.......ХАХА ХАХАХАХАХАХА.....ей цървул Раша е в историята.....НЯМА Я ВЕЧЕ НА КАРТАТА НА ЦИВИЛИЗОВАНИЯ СВЯТ .....Путлер капут

2022.03.19 | 16:22

8
Няма да стане - скоро ще козируваш пред новия господар,ако не ще изчезнеш безследно

2022.03.19 | 16:56

12
Смърт за Путин....свобода за Украйна
ЕИ

2022.03.19 | 17:32

15
Я ПО КРОТКО АЗ СЪМ ЗА МИР
ЗЕЛЕНИЯ

2022.03.19 | 17:31

14
ПОДАЙ ОСТАВКА НЕ УБИВАЙ НАРОДА СИ ПЪК АКО ТЕ ОБИЧАТ ХОРАТА ПАК ЩЕ ТЕ ИЗБЕРАТ НЕ Е ЧЕСТНО ДА УМИРАТ НЕ ВИНИ ХОРА

2022.03.19 | 16:58

13
Най- голямата страна по територия с най бедното население е Русия

2022.03.19 | 16:53

10
Руснаците са убийци
Эд

2022.03.19 | 15:56

4
Утром 18 марта Армия России нанесла точечный ракетный удар по местам дислокации 79-й отдельной десантно-штурмовой бригады в Николаеве, знаменитой военными преступлениями на Донбассе. По информации украинского нациста, советника главы МВД Антона Геращенко и, по совместительству, основателя запрещённого в России экстремистского сайта «Миротворец», в результате ракетного удара погибло 40 человек. Шведские СМИ публикуют кадры разбора завалов, на которых видны полностью разрушенные казармы, спасатели извлекают тела погибших десантников и ведут поиски оставшихся в живых. По данным СМИ, погибли десятки военных, множество раненых и пропавших без вести под обломками. Тем не менее, мэр Николаева Александр Сенкевич более чем сдержанно отреагировал на произошедшее, сказав, что в результате обстрела казармы "кое-кого зацепило". Сенкевич добавил, что сегодня был действительно тяжёлый день и больше сведений он не может предоставить, поскольку военной информацией не может делиться. Telegram-канал «Операция Z: Военкоры Русской Весны» сообщает о том, что 79-я бригада ВСУ известна своими военными преступления на Донбассе с 2014 года. Аэромобильная бригада штурмовала Славянск, атаковала Саур-Могилу, Луганск и другие города ЛДНР, в результате чего гибли многие мирные жители.

2022.03.19 | 16:24

9
Лека полека чистката продължава