Novini.bg ви дава възможност да следите актуалните данни за смъртоносния коронавирус в реално време:
Деветдесет и два процента от анкетираните очакват Румъния да влезе в икономическа криза заради пандемията.
Проучването е осъществено от агенция Авангард в периода 28-29 март. Анкетирани са 950 души, отбелязва БТА.
52 процента от румънците споделят това мнение, докато 34 процента не могат да дадат отговор на този въпрос. Сайтът отбелязва, че според учените това мнение е погрешно.
Над половината от румънците смятат, че новият коронавирус, който предизвика пандемията от COVID-19, е създаден в лаборатория, а не се е предал от животно на човек. Това показва проучване на социологическа агенция Авангард, цитирано от информационния сайт Зиаре.
От публичните фигури, които ръководят действията на властите в кризата, ръководителят на Службата за спешна мобилна помощ д-р Раед Арафат се ползва с най-голямо доверие (79 процента). След него се нареждат директорът на Националния институт за инфекциозни болести в Букурещ Адриан Стрейну-Черчел (60 процента), президентът Клаус Йоханис (47 процента), премиерът Лудовик Орбан (37 на сто) и новият министър на здравеопазването Нелу Татару (34 процента).
)