„В последните часове министър Барак провежда консултации за събитията в Сирия и е наредил компетентните служби за сигурност да следят внимателно развитието на ситуацията”, се казва в комюнике от службата на министъра.
„По повод развоя на събитията в Сирия Барак разговаря и с премиера Бенямин Нетаняху”, се казва още в документа.
Вчера началникът на израелското разузнаване съобщи, че сирийският президент е разположил част от въоръжените си сили на Голанските възвишения, близо до границата с Израел, в близост до Дамаск и други засегнати от насилието райони.
Израелският министър на отбраната Ехуд Барак днес заяви, че Израел следи отблизо ситуацията в Сирия след смъртта на трима високопоставени представители на сирийската национална сигурност, предаде АФП.
)