Каролев: Цените скачат, защото няма либерализация на пазара

  • 14 март 2012 09:20

  • 944
  • 3
Каролев: Цените скачат, защото няма либерализация на пазара
©

"Ако Европа и България са в криза, няма покачване на цени, защото в противен случай няма да има търсене". Това каза пред Нова телевизия икономистът Владимир Каролев.

"Европейската комисия посочи съвсем скоро, че България е една от страните, в които по време на криза има увеличение на доходите над ръста на производителността на труда. Причината, поради която има от време на време скок на цени, извън нормалния процес на инфлация, е, че няма достатъчна либерализация на пазара", твърди Каролев.

"Повече от видно е, че цените растат", опонира Мика Зайкова, икономически експерт на КТ „Подкрепа". По думите й номинално средната работна заплата е нараснала, но не защото доходите са се увеличили, а защото са съкратени нискодоходните групи и продължава увеличаването на безработицата.

Актрисата Латинка Петрова е повела битка срещу монополите. Тя каза, че е от хората, които се редят по опашките на големите търговски вериги с евтини стоки. "Къде са всички тези светли умове, които са ерудирани и ходят по студиата да казват как трябва да бъде, не отидат да направят предложения", попита тя.

Последвайте канала на

944 3

Свързани новини

Коментари 3

Добави коментар

2014.12.17 | 22:49

3
Стига бе Каролев. Ти си бил много ретроградно лайно, бе.
стоев

2014.12.17 | 22:48

2
По скоро една патка ще стане лебед отколкото Каролев икономист

2014.01.23 | 23:32

1
Основен проблем за българската икономика в момента е загубата на работни места! От 2008 г. досега у нас са загубени около 400 хил. позиции, което е тревожен факт, тъй като водещият критерий за изход от кризата е дали реалният сектор създава заетост. Не се очаква бърза промяна на негативната тенденция през 2012 г. Износът не може да бъде същият мотор за икономиката, какъвто бяха чуждите инвестиции преди 2008 г. Единствената роля на експорта е да ограничи процеса на стагнация, но очаквания, че ще доведе до онзи икономически ръст от 5% - 6% отпреди кризата, биха били нереалистични.

Добави коментар

Водещи новини