Шестима непознати, които спасиха живота на много хора

  • 19 ноември 2013 12:55

  • 2397
  • 0
Шестима непознати, които спасиха живота на много хора
©

Ако мислите, че истински герои има само в киното, тези примери могат да ви убедят в противното. Истинската смелост често мълчи и остава невидима, което не я прави по-малко ценна, пише profit.bg.

Скромните герои са не само предизвикват възхищение, но и някаква степен и недоумение - защо не излязат и не разкажат всичко за своите подвизи? Някои от тях имат специални причини като ангажимент към държавата, но най-често, без преувеличение, най-добрите хора в света просто не отдават значение на славата.

Тук ще намерите шест примера за храброст и безразсъдна смелост и нито намек за гордост и самолюбие:

1. Полицаят, който разубеди десетки самоубийци.

Кевин Бригс има над 22 години стаж като патрул в района на Сан Франциско, включително и около известния мост "Голдън Гейт" - една от най-красивите постройки в света. За съжаление, мостът е популярен не само сред туристите, но и сред решилите да сложат край на живота си граждани. На Бригс често му се налагало да разубеждава хора, решили се на последен отчаян полет. В един момент някой изчислил, че благодарение на полицая всеки месец са спасени поне двама самоубийци само на „Голдън Гейт“. В живота си, Бригс има само една несполука, когато 22-годишен мъж не се вслушва в аргументите му и все пак скача. На шега колегите на полицая го наричат „Пазителя на Голдън Гейт“.

2. Британският дипломат, спасил хиляди евреи по време на Холокоста.

Много хора знаят името на Оскар Шиндлер, немският индустриалец, който по време на преследването и изтреблението на евреите е предоставил подслон и работа за много от тях и спасява около 1200 души от газовите камери в "лагерите на смъртта." Не са обаче много тези, които са чували за Франк Фоли - британски офицер от разузнаването, който връща живота на девет хиляди евреи. Скромен служител на британското посолство в Берлин, Фоли използвал позицията си, за да издаде паспорти, с което позволява на много евреи да избягат от нацисткото господство извън страната. Неговото постижение е почти неизвестно на широката общественост, тъй като до смъртта си през 1958 г., Франк предпочита да си държи устата затворена: информацията, която притежава, може да причини значителни щети на дипломатическите отношения на европейските сили, на първо място, разбира се, Германия и Великобритания . През 2004 г. правителството на Обединеното кралство декласифицира някои от обстоятелствата около Фоли, признавайки неговите заслуги за жертвите на Холокоста.

За други герои можете да прочетете тук.

Последвайте канала на

2397 0

Коментари 0

Добави коментар

Добави коментар

Водещи новини