)
„Бил е манипулиран жребият на шофьорските изпити, правело се е така на изпита да се падне определен инструктор. Продължават да излизат пари от различни места в дома на задържаното лице. Той дори е благодарил на разследващите, тъй като бил забравил къде е слагал пари“. Това каза Иван Гешев - адм. ръководител на СП.
„С тези си действия тези държавни служители са застрашили националната сигурност, тъй като са пуснали на пътя лица, които не могат да управляват моторни превозни средства“, допълниха от прокуратурата.
„Това е поредната успешна реализация между ГДБОП и Специализираната прокуратура. Тя беше осъществена с помощта на Министерство на транспорта, то е наш съюзник. Те винаги са от потърпевшата страна“. Това каза главен комисар Ивайло Спиридонов – директор на ГДБОП.
В дома на задържаните лица, които са изпитвали курсисти в дома на едно лице са открити 15 000 лева. Това стана ясно по време на пресконференция на Специализираната прокуратура (СП) по повод спецакцията в ДАИ. Престъпната схема е действала от януари 2016 г. до сега.
Изпитващите са взимали суми от по 50 и 100 лева на изпит, добави той. "Има много събрани материали по случая - срс-та, кадри с даване на пари и др."
Стана ясно още, че има информация за водачи, които са взели изпитите си по този начин и ще им се отнемат книжките. Има 15 лица такива лица.
Той увери, че ще се полагат големи усилия, за да не се допускат подобни нарушения.
Последвайте канала на