-
24 юли 2024 14:46
- 970
- 5

Едва ли ще има нещо ново, ако има избори наесен. Прекалено е малък срокът и се искат прекалено много средства, а с такива разполагат парламентарно представените партии, смята Ива МитеваИва Митева Йорданова-Рупчева е родена на 25 октомври 1972 г. в Разград. Завършила е висше, юрист и председател на 45-о и 46-о НС, от квотата на ИТН, в интервю пред БНР.
"Виждам, че няма желание в хората да участват в подобни проекти, можещите се отдръпнаха омаскарени. Политическа класа трябва да иска прошка от много хора. Но хората трябва да намерят мотив да гласуват. Вотът ще е наказателен и затова има страх в малките партии, защото хората ще гласуват за нещо ново", коментира тя.
Според нея третият мандат за съставяне на правителство "би трябвало да се даде на този, който има най-големи шансове да го реализира".
"За съжаление аз в този парламент не виждам такъв, който може да го реализира, предвид настроението вътре и качеството на народните представители и предвид говоренето. Не виждам смирение и прошка и няма как с тази омраза и гняв да се направи нещо", убедена е Ива МитеваИва Митева Йорданова-Рупчева е родена на 25 октомври 1972 г. в Разград. Завършила е висше.
И допълни:
"Може би политическата криза трябва да стане още по-дълбока, за да се случи реалната промяна. Не трябва да забравяме, че властта е доверие. Аз не виждам да има доверие между политическите сили. Те не си вярват, няма как да направят кабинет на тази основа. Липсва политическа емпатия, уважение към партньора и желание да му запазят репутацията, всеки иска да изкара най-лошото на другия. Ако се прави кабинет, трябва здрава основа и цел – на база идеология или политики."
Тя оцени отчета на служебния премиер Димитър Главчев:
"Толкова е патетичен, като отчитане на петилетките от едно време, видяхме го и в отчета на Денков в парламента."
Категорична е, че Конституционният съд трябва да бъде оставен спокойно да си свърши работата.
"Там ще е интересно дали решението ще бъде преди евентуални избори или след това и как ще се прегрупират силите. Ако е преди изборите, значи служебният кабинет се връща в ръцете на президента и започват да си говорят определени политици. Ако решението се забави и е след изборите – това ще е знак, че политическата обстановка не е променена и се наместват пластовете", прогнозира председателят на 45-ото и 46-ото НС.
Последвайте канала на
Свързани новини
,fit(968:545))
Чаканият испанец отказа на Левски
,fit(968:545))
Ван Дайк посочи виновника за грозния финал на мърсисайдското дерби
,fit(968:545))
Порто срещу Рома е акцентът на плейофите в Лига Европа
,fit(968:545))
Кипърско дерби и гостуване в Белгия за Бетис в плейофите на Лигата на конференциите
)
Гол в 98-ата минута и батални сцени белязаха последното дерби между Евертън и Ливърпул на "Гудисън"
,fit(968:545))
Милан разочарова и си тръгна с празни ръце от Ротердам
Коментари 5
Добави
2024.07.24 | 14:49

2024.07.24 | 14:49

2024.07.24 | 14:48

2024.07.24 | 14:48
Добави коментар
Водещи новини

Комисията за Пеевски отново не мина, този път - заради "Има такъв народ"
13 февруари 202510:14

Джевдет Чакъров за провала с комисията за Пеевски: БСП и ИТН да кажат имат ли зависимости
13 февруари 202510:53

Кирил Петков: Пеевски е Джаба, в директен сблъсък не е толкова смел
13 февруари 202510:10

Пеевски: Кирил Петков е дрогиран, много е зле момчето
13 февруари 202509:59

„Току-що излъгахте! Извинете се за тази лъжа!“: Асен Василев в ново епично стълкновение с медиите
13 февруари 202511:01

Бойко Борисов с коментар за бойкота на големите вериги и регулаторите
13 февруари 202509:11

Министър Борислав Гуцанов увери: Таванът на надценките няма да увеличи още цените на храните
13 февруари 202508:36

Костадинов: Повече от 80% от стоките в българските магазини са вносни
13 февруари 202509:16

Тежка катастрофа на пътя София – Перник
13 февруари 202510:42
2024.07.24 | 14:49