Президентът Радев: България цени високо приноса на Тунис за стабилизиране на региона на Северна Африка

  • 05 октомври 2018 13:01

  • 462
  • 2
Президентът Радев: България цени високо приноса на Тунис за стабилизиране на региона на Северна Африка
© Президентство

България цени високо приноса на Тунизийската република за стабилизиране на региона на Северна Африка. Тунис е важен партньор на Европейския съюз в борбата с тероризма и миграцията, затова страната ни ще работи за задълбочаване на сътрудничеството в тази посока. Това заяви президентът Румен РадевРумен РадевРумен Георгиев Радев е български военен, генерал-майор от резерва. Бивш командир на на среща днес с министъра на външните работи на Тунизийската република Хемайес Джхинауи, която се състоя на „Дондуков“ 2.

Българският държавен глава отбеляза, че през следващите години Европейския съюз трябва да засили подкрепата си за Северна Африка чрез ефективни програми в социалната сфера, образованието, здравеопазването. „Задълбочаването на сътрудничеството на страните от региона ни с ЕС е инвестиция в стабилността“, заяви от своя страна министър Джхинауи. Той посочи, че Тунис се стреми към още по-тясна интеграция с европейската икономика и разчита на подкрепата на традиционни приятели и партньори като България.

И президентът Радев, и министър Джхинауи отбелязаха потенциала за задълбочаване на икономическото и инвестиционното сътрудничество между България и Тунис. През миналата година има увеличение на стокообмена между страните ни, който е достигнал близо 124 млн. долара, но има възможности за разширяване на търговските и икономически контакти. Принос в тази насока ще има свикването в близко бъдеще на Смесената комисия за икономическо сътрудничество, както и организирането на бизнес форум, отбелязаха президентът Радев  и министър Джхинауи.

Българският държавен глава подчерта възможностите за засилване на обмена в областта на туризма, образованието, науката. Хемайес Джхинауи благодари за приноса на България и на българските специалисти за изграждането на високоуважавани в Тунис кадри в сферата на инженерните науки и медицината и призова за възстановяване на доброто сътрудничество от близкото минало в тези сфери.

Последвайте канала на

Десислава Станева
462 2

Свързани новини

Коментари 2

Добави коментар
Георги Радев

2018.10.05 | 13:20

2
Румене, виж провери в областното управление дали вече са ми махнали акта. Цяла България видя, че тоя смахнатият инвалид ме удари и ми потроши колата... Как ще ходя сега до Харманли и Славяново?
Умник Гюро

2018.10.05 | 13:18

1
Следните мерки са жизнено важни, за да се спаси българското образование и българският учител:
1. Разформироване на БАН в сегашния и вид, уволнение/пенсиониране на масоните-болшевици - академици и професори.
2. Уволнение на 90% от персонала на РУО-центровете в цяла България; въвеждане на ефективна система онлайн, която ще замести комунистическите и номенклатурни служители по места.
3. Приемане на модерен Закон за образованието в 100% унисон с европейските закони и образователни стандарти.
4. Реформа в МОН и уволнение на 50% от номенклатурния персонал.
5. Закриване на 50% от ненужните и инфлационни ВУЗ-ове в страната. В резултат останалите ВУЗ-ове ще се запълнят и ще се превърнат в истински висши учебни заведения с печеливши бюджети и с възможности да се канят топ специалисти и лектори от чужбина.
6. Приемане на специален статут за българските учители по места: топ заплащане, неприкосновеност и пенсиониране или пренасочване за работа на 50 години.
7. Приемане на специален закон за изучаване на Истинската Българска История, започваща от 13 500 години преди Христа на Балканите с арийските племена, пеласги, траки, българи. Изтъкване на първата цивилизация в света на Балканите и първата азбука в света - глаголицата от 6000-7000 год. преди Христа.
След тези мерки Бай Гюро ви гарантира, че образованието в България ще се превърне във водещо в света за 10 години.

Добави коментар

Водещи новини