***
Крайнодесният приятел на Путин и Тръмп е под наблюдение, защото има подозрение, че се готви да фалшифицира изборите или да създаде размирици, ако загуби (по подобие на Тръмп в САЩ, когато загуби изборите).
***
Водещите новини за деня до 13.00 ч.,
на 29 септември
„По-лошо е да имаме задкулисие като партньор, отколкото да нямаме коалиция“.
„Русия започна мобилизация на татари в окупирания от нея през 2014 г. украински черноморски полуостров Крим", написа в. „Украинская правда".
„70% от енергията ни отиваше да опазим държавните средства не само от задкулисието, но и от желанието на ИТН да дава пари по стария начин”, уточни той.
Те бяха сред най-яростните противници на непризнатия от световната общност референдум след който Москва анексира полуострова.
Това коментира в „Здравей, България” съпредседателят на „Продължаваме Промяната” Кирил Петков.
Той отчете - една от най-големите грешки е, че са се съгласили да имат коалиционен партньор, който е бил „Троянски кон”.
„Докато политическите лидери се крият в джипки, в тъмни стаи с диванчета, в сараи и възрожденски вили, купени с държавни пари, ще си останем в годините на Прехода. Време е да си отвоюваме държавата заедно на 2 октомври и да приключим най-накрая с годините на Прехода!“
„Според данни на Генералния щаб в Киев окупаторите започнаха да набират мъже от тюркскоезичното малцинство и ги пратиха на първа фронтова линия срещу укранските войски. Само във вторник (27 септември) в района на град Саки бяха мобилизирани 21 мъже. Те бяха изпратени на най-горещите точки на бойните действия“, добави медията, като се позова на информация на Въоръжените сили на Украйна.
„Не се поколебах да тръгна към bTV, за да се явя на обявения като лидерски дебат на мястото на моя колега, защото вярвам, че българите имат право да чуят какви са решенията, които партиите предлагат за бъдещето на България. Това се оказа голям проблем за ГЕРБ“.
„Томислав Дончев бе изпратен от криещия се Борисов в подкрепа на Деница Сачева, но политически сблъсък, дебат на идеи, цели и програми нямаше, защото минути след началото от ГЕРБ отново се уплашиха, избягаха от отговорност и предпочетоха да се скрият“.
САЩ ще отпуснат допълнително 1,1 милиарда долара за Украйна за придобиването на 18 усъвършенствани ракетни системи и други оръжия, за противодействие на дроновете, които Русия използва срещу украинските сили, съобщи днес администрацията на президента Джо Байдън, цитирана от АП.
Този пакет е осигурен по т.нар. Инициатива за съдействие за сигурността на Украйна (Ukraine Security Assistance Initiative), която финансира договори за закупуване на оръжия и оборудване, информира БТА. Така, откакто Байдън е станал президент, американската военна помощ за Украйна вече възлиза на близо 17 милиарда долара.
)