Шахматен турнир се проведе в Младежки дом - Русе

• 22 февруари 2016 11:21

• 719
  • 0
©

Вчера, от 13ч. за пръв път се проведе шахматен турнир „За купата на Общински младежки дом“. Събитието се състоя в сградата на Младежкия дом, а организатори на турнира бяха Общински младежки дом, заедно с ръководителя на клуба по шах - Ростислав Раев.

Началото на турнира даде директорът на Младежки дом – Русе, г-жа Красимира Николаева, с приветствие към учениците. Турнирът се проведе по швейцарската система, която позволява да се провеждат турнири с голям брой участници в ограничен брой кръгове. Системата се състои в това, че съставянето на двойките състезатели за игра в даден кръг зависи от предишните им резултати в състезанието.

В турнира взеха участие 21 деца, от които всяко едно получи награда. Във възрастовата група до 8 години шампион стана Елена Иванова, а във възрастовата група до 16 години победител стана Радостин Нейков. В края младите шахматисти споделиха, че с нетърпение очакват следващия шахматен турнир, който Младежки дом ще организира.