Руският министър на външните работи Сергей Лавров заяви, че руската армия ще продължи с масираните удари по цели, от които според него зависи боеспособността на украинските въоръжени сили.
Изявлението му дойде след атаката с безпилотни апарати срещу Москва.
В отговор на въпрос относно атаката с дронове, Лавров подчерта, че по отношение на Украйна „само думи“ вече не са достатъчни.
Според него руските военни ще продължат да изпълняват задачата, поставена от президента Владимир Путин, за нанасяне на редовни „масирани групови удари“ по обекти, които според твърденията на Руската федерация са ключови за боеспособността на Въоръжените сили на Украйна (ВСУ).
„Неслучайно президентът обяви преди известно време, след поредната проява на киевския терорист, че вече ще нанасяме масирани групови удари на регулярна основа по цели, от чието състояние пряко зависи боеспособността на ВСУ. Тази задача е поставена от върховния главнокомандващ, нашите въоръжени сили я изпълняват и ще продължат да я изпълняват“, заяви Лавров, написа "Украинская правда".
)
)
)
)
)
)