Министерството на правосъдието на САЩ даде безусловно одобрение за придобиването на „Уорнър Брос Дискавъри“ (Warner Bros. Discovery) от „Парамаунт“ (Paramount) в сделка на стойност около 111 млрд. долара, съобщиха ДПА и Ройтерс.
От ведомството са стигнали до заключението, че сливането няма да навреди на конкуренцията или на потребителите в телевизионния, стрийминг и филмовия сектор.
Сделката предизвика и политически реакции. Критиците на президента Доналд Тръмп изразяват опасения, че новинарският канал CNN може да загуби редакционната си независимост под контрола на новия собственик.
„Парамаунт“, контролирана от семейството на милиардера Лари Елисън, цели да затвърди позициите си като един от най-влиятелните играчи в световната развлекателна индустрия.
В активите на „Уорнър Брос Дискавъри“ влизат филмовото студио Warner Bros., DC Comics, франчайзът „Хари Потър“ и стрийминг платформата HBO Max.
Въпреки решението на федералните власти проверките по сделката продължават в няколко американски щата, както и в други юрисдикции, включително в Европа. Според информация на „Блумбърг“ десет щата, водени от Калифорния, все още разглеждат случая и не изключват съдебни действия.
)
)
)
)
)
)
)