)
Министърът на здравеопазването Катя Ивкова се обърна към всички работещите в системата на спешната медицинска помощ в България и изказа признателността си към тях.
"Вашата помощ е символ на надеждата в критични моменти, когато всяка минута има значение", казва министър Ивкова в своя поздравителен адрес по повод 27 май - Световния ден на спешната медицинска помощ.
"На днешната дата цялото ни общество се прекланя пред силата, с която посрещате болката и трудностите, пред Вашия професионализъм и човечност.
Защото зад всяка линейка, зад всяко спешно отделение и зад всеки спасен пациент стои някой от Вас – човек, превърнал спасяването на живот в лична мисия", отбелязва в обръщението си министърът на здравеопазването. "За мен ще бъде чест да намерим заедно верния път, по който да утвърдим авторитета на Вашите професии и да повишим мотивацията Ви да се реализирате в страната", завършва министър Ивкова.
Последвайте канала на
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)