"Продуктите не са били съхранявани при нормални условия и вероятно са били връщани в магазини, за да се преопаковат и продадат отново", уточни Христанов.
Собствениците вече са установени, подаден е сигнал към прокуратурата. Складовете са запечатани.
"Ивентаризацията продължава и в понеделник и следващите дни. Ще пристъпим към сезиране на ГДНП, защото тук говорим за много мащабна операция, която е вървяла години наред и е тровила българския народ", посочи Христанов.
Министерството на земеделието и храните, съвместно с МВР, разкри огромен хладилен склад в Хасково, пълен със стотици тонове храна с неясен произход и без срок на годност. Това обяви в предаването "Офанзива" по Нова нюз служебният земеделски министър Иван Христанов.
"Искам да отбележа нещо много важно, защото аз от много време разказвам, че тези неща не могат да станат без покровителството на ключови фигури в държавната администрация. Когато стана ясно, че трябва да отидем да направим тази акция, имаше едно много интересно явление - един от директорите на БАБХ саботираше потеглянето на софийския екип. Съответното лице ще бъде уволнено”, уточни земеделският министър. И заплаши "всички, които опитват да прикрият хранителна мафия, ще бъдат отстранени веднага".
Иван Христанов поясни, че всеки камион, който влиза у нас с животни, бива спиран за проверка в непосредствена близост до границата. Той припомни трагичните последици от огнищата на болести през миналата година, когато бяха унищожени десетки хиляди животни. Христанов подчерта, че целта е да се избегне повторение на подобни ситуации.
)