В 11:30 ч. лидерът на МЕЧ Радостин Василев, председателят на ПГ на МЕЧ Кирил Веселински и депутатите Красимир Манов и Христо Расташки пристигнаха на „Дондуков“ 2.
„Според текстовете в промените на Конституцията проведохме консултации с кандидатите за служебни премиери. Станаха ясни и основните приоритети, които трябва да има служебния кабинет, разбира се – най-важното е провеждането на честни избори.“ С тези думи президентът Илияна Йотова посрещна представителите на МЕЧ в президентството.
„Ние сме заградени от лицемерие – политическо, държавно, от тотален разпад на институциите, което води до тежки криминални инциденти и до обругаване на морални ценности и съсипване на идеята за семейството. Подхождам с огромен скептицизъм на тази среща с Вас“, каза Радостин Василев.
„Принудени сме 36 години след промените на висши постове в държавата да има лица с тежко ДС минало. Вие самата сте член на БСП, участвала сте в работата там, и смятам, че Вашето задължение, след като Радев подаде оставка, Вие трябваше да подадете оставка с него“, обърна се Василев към държавния глава.
„В момента ползвате президентския пост като бъдеща своя кандидатпрезидентска кампания. Вие не сте избрана за президент, Румен Радев беше избран. Вие не можете да проведете честни избори и да има безпристрастна кампания“, посочи още лидерът на МЕЧ.
Пожелавайки успех на екипа на Йотова, Радостин Василев обяви, че отиват в Народното събрание и си тръгна от консултациите.
)
)