По думите му е ясно, че управляващите си тръгват: „Можеха да си тръгнат с достойнство, но избраха да си тръгнат по другия начин.“
„Борисов почти си призна, че са заложени бомби на служебния кабинет. Тази бомба със сметките за ток е била заложен просто по-рано – очаквали са, че служебният кабинет ще е встъпил в длъжност“, допълни още той.
Ние гласувахме против отмяната на днешното заседание на парламента. От ГЕРБ казаха, че твърде до късно сме работили. Ние предложихме да е от 10 ч., ако много искат да спят, но те отново го отхвърлиха. Реалната причина е, че днес щеше да има блицконтрол, а има въпроси, от които премиерът Желязков се крие. Това заяви съпредседателят на „Да, България“ и депутат от „Продължаваме промяната – Демократична България“ Божидар Божанов.
„Радан Кънев изкара една интересна информация от ЕНП, че Борисов е казал, че са подписали в Давос, защото имало специални проблеми между САЩ и България. Не се казва какви са тези проблеми – дали са свързани със санкциите по „Магнитски“. Борисов лъже и едните, и другите, и се мисли аз голям балкански играч. България се излага в крайна сметка. Пеевски искаше да се подпише това нещо и затова Желязков отиде и го подписа. В това правителство Пеевски беше де факто премиер“, обясни той..
„Другите въпроси бяха свързани с Таки, защото имаме информация, че премиерът е уволнил един зам.-министър в околната страна, и няколко пъти по-късно е отменил заповедта. Има и паркинг в Русе, с който се рекетираха тираджии да спират точно там, който пак е на Таки. Сега този паркинг е неизгоден, защото сме в Шенген. Сега Община Русе иска да го купи с държавни пари, за да го „развиват“ – за 10 млн. Желязков се скри, за да не отговоря на тези въпроси, защото са доста неудобни. Не е сигурно дали другият петък той все още ще е премиер или пък няма да се окаже пак на някое саниране. Вчера го скриха от всички неудобни въпроси“, категоричен е Божанов.
За камерите в салони и гинекологични кабинети, от които изтекоха записи в порносайтове, той подчерта: „Това е отвратително, гнусно и брутално. Държавата може обаче да се занимава с превенция. На практика 64 000 камери от два от най-известните производители могат да бъдат достъпени. Получих и сигнали за конкретни камери – в зъболекарски кабинети, публични учреждения и др. Не може да позволим гражданите да се страхуват и да ровят по всякакви странни сайтове, за да проверяват дали има техни записи там.“
Божанов сигнализира и за индексация на договори за пътно строителство в последните дни на това правителство: „Част от тях са подписани за малко под 1 милиард, другите се готвят. Това са твърде много договори с твърде много страни по тях. Не трябва в последната седмица на правителството да се дават милиарди за индексация по договори. Твърде много прилича на наливане на пари за купуване на избори.“
„За промените в Изборния Кодекс Божанов подчерта: „И БСП, и „Възраждане“ си го признаха, че това е ограничаване на изборни права. Те мотивират това със злоупотреби в Турция. Има такива злоупотреби и те трябва да бъдат пресечени, затова направихме предложения между двете четения, но не бяха приети. Реалната причина е, че Пеевски изгуби в Турция от АПС и сега трябва да бъдат наказани избирателите там, а онези, които го подкрепят, ще си ги докара с автобуси у нас.“
)