)
Британската икономика ще нарасне по-силно от очакваното тази година - с 1,5 на сто, показват прогнозни данни на Службата за бюджетна отговорност (OBR), цитирани от Франс прес. Това е повече от първоначалната прогноза през март за ръст от 1 на сто.
За следващата година Службата за бюджетна отговорност прогнозира растеж от 1,4 на сто спрямо мартенската оценка за ръст от 1,9 на сто.
Въпреки това инфлацията остана 3,6 на сто през октомври, макар че тенденцията на охлаждане подкрепя очакванията за понижение на лихвите от централната банка през декември.
Службата за бюджетна отговорност повиши също прогнозата си за инфлация през 2025 г. до 3,5 на сто, а връщане към целевото ниво от 2 на сто се очаква през 2027 г., с година по-късно спрямо предишната прогноза.
Последвайте канала на
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)