Това написа на лизната си страница във Фейсбук депутатът от ГЕРБ-СДС Христо Гаджев. Ето какво още сподели той:
"Три години по-късно тя не може да бъде въведена в експлоатация. Евентуално на четвъртата ще може, но пък има съмнения за нейната ефективност.
Тук логичният въпрос е защо въобще е купена? Но надали ще получи някога отговор...
Тази авантюра е черен пример на правителствено разхищение на публични средства и следва да бъде сериозно отчетена при сегашните инициативи за закупуване на летателна техника за гасене на пожари".
Малко по-късно от "Продължаваме промяната" отговориха на Христо Гаджев с пост на страницата им във Фейсбук.
Депутатът от управляващото мнозинство Христо Гаджев се включи неадекватно в темата за пожарите – не за да даде решение за кризата и реалните проблеми на хората в момента, а за да атакува ПП.
Защо ВВС няма подготвени и квалифицирани пилоти в годините, след като кабинетът Петков е задвижил процеса?
Все въпроси, на които управляващите трябва да търсят отговор и решения на моментния проблем с пожарите в своите редици, вместо да атакуват опозицията и да прехвърлят проблема “от болната глава на здравата”.
През 2022, правителството Кирил Петков купува система за гасене на пожари от самолетите Спартан за близо 3.350 млн евро (от МО се коригираха, че цената на целия офсет е близо 7 млн. евро).
"В опит да отклонят вниманието от скандалното си управление, ГЕРБ ровят в историята на "Продължаваме Промяната" и търсят “косъм в яйцето”.
Правителството Петков е първото, което 16 години след договора за закупуване на Спартан от 2006 г., се възползва от предвидената в този договор възможност да оборудва самолетите с контейнери за гасене на пожари. Кабинетът Петков е свален през лятото на 2022 година, след само 8 месеца управление.
)