Шофьорът, който навлезе в насрещната лента и удари две други коли на прохода "Хаинбоаз", е с повдигнато обвинение и е задържан за срок до 72 часа.
Един от другите шофьори даде положителен тест за наркотици при проверката на място на инцидента. Той все още не е задържан, очаква се да излязат резултатите от кръвната му проба.
Очаква се в рамките на този срок да бъде внесено искане за взимане на мярка за неотклонение "Задържане под стража". Разследването по случая се води под ръководството на Районната прокуратура във Велико Търново, предаде БНТ.
При инцидента в участъка от пътя край село Мишеморков хон пострадаха 10 души – петима българи и петима румънци. Шест от тях остават на лечение във великотърновската болница, а за двама от най-тежко пострадалите румънци вчера беше изпратен хеликоптер, който ги транспортира до Букурещ.
5 декември 2025 г. в 09:08 ч.
)