)
Таксата беше обявена още през септември миналата година и беше обнародвана вчера в гръцкия държавен вестник, пише БТА.
Според постановлението на гръцкото правителство в периода от 1 юни до 30 септември тя ще бъде в размер на 5 евро на пътник за всички пристанища освен Миконос и Санторини, където ще бъде 20 евро.
През октомври и между 1 април и 31 май таксата ще е в размер на 3 евро на пътник (12 евро за Миконос и Санторини). В най-слабия сезон, от 1 ноември до 31 март, ще бъдат събирани по 1 евро на пътник (4 за двата най-популярни острова).
Таксата ще бъде заплащана от круизната компания, морския агент или гръцката компания оператор на кораба.
„Круизният туризъм натовари Санторини и Миконос и затова вземаме мерки“, обясни тогава и гръцкият премиер Кириакос Мицотакис.
Последвайте канала на
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)