Нашата работа продължава".
Днес Комисията по външни работи на ЕП не е успяла да гласува поправките към текста за северномакедонската идентичност и език, защото хората на Орбан и още няколко националисти, общо 6 от 79, са блокирали процедурно устната поправка, предложена от основните политически групи. Същата поправка сега ще бъде внесена писмено за гласуването в зала през юли. Там вече не могат да я спрат с процедурни хватки.
Това написа на личната си страница във Фейсбук евродепутатът Кристиан Вигенин, след като след като комисията по външни работи на ЕП прие проектодоклада за напредъка на Република Северна Македония. Ето какво още сподели той:
"Да припомня, че Орбан е този, който даде убежище на беглеца от правосъдие Груевски, бивш премиер и бивш лидер на отново управляващата в РСМ партия. Мицкоски е продължение на Груевски, на неговата противоречива вътрешна и европейска политика - ако някой в Европарламента е имал съмнения досега, вече няма.
Каквито и политически еквилибристики да правят съседите, РСМ няма да започне същинските преговори, докато не включи българите в Конституцията. Няма да стане член на ЕС, докато не докаже, че спазва правата на своите граждани, вкл. тези с българско самосъзнание и не покаже, че е добронамерен съсед. Толкова е лесно и просто, стига да имаш желание.
)