На място веднага е пристигнал екип на „Пътна полиция“. При извършената проверка е установено, че водачът е 29-годишен мъж от Каолиново. Тестът с дрегер е отчел 3,4 промила алкохол в издишания от него въздух.
Водач е установен да шофира с 3,4 промила алкохол в Шумен, след като граждани го свалили от автомобила му и подали сигнал в полицията, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР.
Малко след 22:00 часа на 7 юни граждани, които преминавали през паркинг на търговски обект на ул. „Самара“ в Шумен, забелязали, че водач на лек автомобил прави опит да излезе, но се затруднява. Два пъти ударил леко паркиран друг лек автомобил. Опитвал да включи задна предавка, но не успявал.
Гражданите отишли на място да проверят какво се случва и установили, че водачът е във видимо нетрезво състояние. Свалили го от автомобила му, след което се обадили в полицейското управление в Шумен, пише БТА
Мъжът е дал кръвна проба за анализ, след което е задържан за срок до 24 часа в полицейското управление в Шумен. По случая е образувано бързо производство.
)