"Дължим много на американците", каза премиерът в Берлин и подчерта, че страната му "никога няма да забрави“, като направи препратка към подкрепата на САЩ за възстановяването на Западна Германия след Втората световна война.
Мерц припомни, че за първи път е посетил Белия дом през 1982 г., когато на поста е бил тогавашният президент Роналд Рейгън.
"Много съм щастлив да бъда отново тук и да предложа на Съединените американски щати нашето близко тясно сътрудничество“, добави Мерц.
Германският канцлер Фридрих Мерц днес предложи тясно сътрудничество на американския президент Доналд Тръмп в Овалния кабинет, съобщи ДПА, цитирана от БТА.
Канцлерът благодари на Тръмп за гостоприемството и за възможността да отседне в Блеър Хаус, къщата за гости на американското правителство, която той похвали.
)