По информация на двама души, близки до Мартинели, световната агенция допълва, че той е напуснал посолството на Никарагуа в град Панама и вече е заминал за Колумбия.
Мартинели, който бе осъден на над десет години затвор в Панама за пране на пари, живееше в никарагуанското посолство в Панама от февруари миналата година, след като Върховният съд на страната му потвърди присъдата.
Колумбийското външно министерство каза, че даването на убежище на Мартинели е "част от хуманната колумбийска традиция да се защитават хора, преследвани по политически причини", допълва БТА.
Колумбия даде убежище на бившия президент на Панама Рикардо Мартинели, предаде Ройтерс, като се позова на изявление от снощи на колумбийските власти.
Панамските власти обявиха в изявление, че са осигурили на бившия президент безопасно придвижване от посолството до местно летище, в "пълно съответствие със задълженията, поети съгласно Конвенцията за получаване на убежище от 1928 година и Конвенцията за политическо убежище от 1933 г.", пояснява Ройтерс.
)