)
Четири двойки близнаци се родиха в рамките само на десет дни в Родилното отделение на Клиника по акушерство и гинекология към Университетска многопрофилна болница за активно лечение (УМБАЛ) „Свети Георги“ - Пловдив, съобщиха от пресцентъра на лечебното заведение.
Седем от новородените бебета са момчета, а само едно - момиче.
Майките са на възраст между 18 и 41 години, като три от бременностите са резултат от спонтанно зачеване, а само една е чрез инвитро процедура.
„Такова стечение на обстоятелствата е рядко и много радостно за целия ни екип. Винаги е вълнуващо, когато се раждат близнаци, а в последните дни цели четири двойки – за нас това е празник“, посочва проф. д-р Елена Димитракова, началник на Родилно отделение.
В навечерието на Гергьовден – патронният празник на УМБАЛ „Свети Георги“, 28-годишната Н. ражда по нормален път своите две момчета - с тегло 2.500 гр. и 2.700 гр.
„Тези случаи потвърждават колко е важно майките да получават навременна, висококачествена медицинска грижа по време на бременността и раждането. Екипът ни работи с отдаденост и внимание към всяка жена и всяко бебе“, заяви проф. д-р Екатерина Учикова, началник на Клиника по акушерство и гинекология.
Осемте новородени са в добро здравословно състояние, както и техните майки. Екипите от акушер-гинеколози, неонатолози и акушерки и екипите от Клиниката по анестезиология и интензивно лечение реагират с професионализъм и грижа, за да осигурят спокойното раждане и първи грижи за бебетата.
Последвайте канала на
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)