Novini.bg

Калас: Страните от ЕС вече задоволяват над 50% от нуждите на Украйна от боеприпаси

1562
Калас: Страните от ЕС вече задоволяват над 50% от нуждите на Украйна от боеприпаси
© Gettyimages

Страните членки на Европейския съюз вече задоволяват над 50 процента от нуждите на Украйна от боеприпаси, които според неотдавнашно изказване на украинския президент Володимир Зеленски възлизат на два милиона снаряда, заяви днес ръководителят на европейската дипломация Кая Калас, цитирана от Ройтерс.

"Тези неща вървят много добре - трябва да окажем помощ на Украйна, колкото е възможно най-бързо. Президентът Зеленски каза, че те се нуждаят от пет милиарда евро, за да си набавят най-малко два милиона снаряда", каза Калас преди среща на министрите на отбраната от ЕС във Варшава, отбелязва БТА.

Чешкият премиер: Инициативата за доставка на снаряди за Украйна върви по график

Чешкият премиер: Инициативата за доставка на снаряди за Украйна върви по график

"Радвам се да видя, че вече имаме различни предложения или че различни държави обявяват приноса си в това, така че вече имаме над 50 процента от това, от което се нуждаем", добави шефката на европейската дипломация.

Последвайте канала на

1562

Свързани новини

Калас: Страните от ЕС вече задоволяват над 50% от нуждите на Украйна от боеприпаси | Новини.бг