)
Гражданската защита на управляваната от „Хамас“ ивица Газа заяви, че най-малко 220 души са загинали в израелските удари, нанесени по палестинския анклав през нощта, предаде Франс прес.
Повечето от жертвите са деца, възрастни хора и жени, заяви за Франс прес Махмуд Басал, говорител на Гражданската защита в Газа.
103 от убитите са откарани в моргите на болниците в Хан Юнис, 70 – в град Газа, а останалите 47 жертви са от различни населени места из цялата палестинска територия, пише БТА.
)
Израелският министър на отбраната заяви, че Израел е „възобновил сраженията“ в Газа
Израелските сили за отбрана казаха, че са поразили десетки цели и заявиха, че ударите ще продължат толкова дълго, колкото е необходимо, и няма да се ограничат само до въздушни атаки, което означава, че е възможно израелските сухопътни войски да възобновят бойните действия, отбелязва Ройтерс.
Последвайте канала на