)
"Лидерката на крайнодясната политическа сила също заяви, че поддържа контакти с администрацията на президента на САЩ Доналд Тръмп", добави цитираното издание.
"Ние сме във възход. Успехът, който постигнахме вчера, е невероятен, особено ако имаме предвид, че АзГ съществува едва 12 години. Никой в Европа не е могъл да превърне политическо движение в истинска, народна партия за толкова кратък срок", каза още тя.
"Най-богатият човек в света Илон Мъск ми се обади и ме поздрави с победата в парламентарните избори", това каза шефката на "Алтернатива за Германия" (АзГ) Алис Вайдел, предаде израелската медия нюзру.
АзГ получи на вчерашните избори 20,8% от гласовете. Това е два пъти повече в сравнение с предишния вот за орган на законодателна власт през 2021 г. Най-много гласове партията получи в Източна Германия.
Последвайте канала на