)
Два британски самолета Eurofighter Typhoon, които са ескортирали разузнавателен самолет на Британските военновъздушни сили над Черно море, са били принудени да кацнат в Румъния. Те са получили предупреждение от руски изтребители, тъй като приближили въздушното пространство над Кримския полуостров.
В този момент получили ясно предупреждение: „Наближавате държавна граница във военна зона на Руската федерация. Ако не се оттеглите, ще бъдете унищожени“. След това съобщение британските самолети се приземили в Румъния, отбелязва английското издание „Метро“.
Пред британска телевизия двамата пилоти казаха, че са били наясно, че ще бъдат в обсега на руските ракетни системи „земя-въздух“ и на руските вражески самолети.
По време на полета им те били пресрещнати от два руски изтребителя, щом наближили Кримския полуостров.
Последвайте канала на