)
При необходимост, в зависимост от интензивността на движение и по преценка на органите на ОД на МВР София/СДВР е възможно да бъдат въвеждани и други ограничения, осигуряващи безопасното преминаване през участъка на АМ „Хемус“.
За улеснение на трафика в пиковите часове в края на работната седмица и в почивните дни - събота и неделя, когато много хора тръгват на път, ще се спира движението на тежкотоварни автомобили над 12 т в участъка от АМ „Хемус“ в района на тунелите „Топли дол“ и „Правешки ханове“.
Агенция „Пътна инфраструктура“ се извинява на шофьорите за причиненото неудобство, но ремонтните дейности са необходими, за да се осигури безопасността на движение през съоръженията.
В неделя от 12 ч. до 20 ч. тежкотоварните автомобили над 12 т, пътуващи за София ще бъдат пренасочвани по обходното трасе от п. в. „Осиковска Лакавица“ по път I-3 и връщане на магистралата при п. в. „Правец“. След което преминаването им ще бъде отклонявано от п. в. „Ботевград“ и ще продължават по магистралата при п. в. „Витинска река“.
В петък от 10 ч. до 20 ч. и в събота от 8 ч. до 16 ч. тежкотоварните камиони, пътуващи в посока Варна ще бъдат пренасочвани по п. в. „Витинска река“, по път I-1 и II-17 и ще продължават по магистралата при п. в. „Ботевград“. След това движението на камионите ще бъде пренасочвано при п. в. „Правец“ по път I-3, а връщането на магистралата ще е при п. в. „Осиковска Лакавица“.
По този начин по отсечката ще преминават двупосочно само леки и лекотоварни автомобили, а тежкотоварните ще бъдат пренасочвани по обходни маршрути. Целта се да се повиши безопасността на движение и да се осигури по-комфортно преминаване през участъка с двата тунела, на които продължава основният ремонт.
По този начин се възпрепятства преминаването на превозните средства със специален режим на движение в случай на инцидент.
Апелът към шофьорите е да карат внимателно, да спазват правилата за движение и ограничението на скоростта, да не предприемат рискови изпреварвания, с които застрашават безопасността на всички останали пътуващи. Да не се използват аварийните ленти по автомагистралите за по-бързо придвижване при натоварен трафик.
Последвайте канала на