"Ако се търси парцелиране на регулаторните органи, ние не можем да участваме в това", обясни тя.
"Г-н Борисов е добър в това да се създават интриги. Но това не е отговорно", смята Йорданова.
"Народното събрание не трябва да избере членове на ВСС като котки от чувал т.е. само защото партиите са се разбрали без да има обсъждане и без да са били разгледани кандидатурите", каза Йорданова.
По отношение на процедурата по прекратяване на избора на главен прокурор Надежда Йорданова заяви, че това е било приоритет на ПП-ДБ. Голяма част от парламентарните групи проявиха разум в това отношение, добави тя.
Надежда Йорданова каза, че управлението на една държава е въпрос на отговорност - не е нито хоро, нито влакче на ужасите, нито детска игра. Има правила - заяви тя.
Надежда Йорданова отговори на думите на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, че вратата към тях за участие във властта остава отворена. Тя беше категорична, че няма да разцепят групата, за да влязат в управлението.
Тя изрази надежда магистратите да бъдат на висотата на своето положение и поясни: "Да покажат действително, че са независими хора с високи нравствени качества".
Тя посочи, че е изключително важно да има редовно правителство. Отново напомни, че от ПП-ДБ много внимателно ще следят дали управленската програма, която кабинетът "Желязков" ще изработи - ще отговаря и ще бъде адекватна на приоритетите.
"Нашата оценка за кабинета стана ясна - ние гласувахме против. Не подкрепихме това правителство, защото то не дава гаранции и отговор на много важни въпроси, които породиха кризата в България. А именно изваждането на българските институции от корупционния захват", заяви тя.
"Живеем в период на криза върху криза върху криза. Така, че има много задачи за решаване. Дали ще се успокоят страстите? Отговорността носи в момента коалицията 3 + 1. Така, че нека видим как ще се справи кабинетът "Желязков", заяви пред БНТ Надежда Йорданова - съпредседател на ПП-ДБ.
)