Гонзалес подчерта, че споразумението, договорено между парагвайското и бразилското правителство, ще бъде използвано за справяне с новите заплахи от трафика на наркотици и организираната престъпност.
Дни по-рано близкият Уругвай също обяви, че е в много напреднали преговори за закупуване на шест от същите бойни самолети Embraer, за да подсили своите въоръжени сили.
Правителството издаде указ, разрешаващ сделката да се осъществи без публичен търг. Министър Гонзаелс подчерта, че сдлеката трябва да бъде одобрена и от конгреса.
Сделката е част от пакет от 500 милиона долара, който правителството на Парагвай разпределя за проекти в областта на отбраната и сигурността.
Парагвай преговаря с Бразилия за закупуване на шест изтребителя Embraer Super Tucano A-29 за 96 милиона долара като част от усилията си за борба с трафика на наркотици. Това заяви парагвайският министър на отбраната Оскар Гонзалес, цитиран от Ройтерс.
)