***
***
Водещите вечерни новини
на 13 май
„Не съм извършила деянието. Нямам нищо общо със смъртта на Пейо Пеев. Той беше мой зет. Обичаше ни. Искаше да живее с нас. Ако не са му разрешавали, не е моя работа. Не съм се месила", заяви тя.
Венецуела е първата държава в съвременната история, която изгуби всичките си ледници, предаде БНТ.
До този момент Дангов не е арестуван и запазва правото си на мълчание, казаха от прокуратурата.
За втори път Окръжният съд в Кърджали върна на прокуратурата обвинителния акт по делото за тежката катастрофа през април 2019 г. в района на момчилградското село Загорско с участието на Лютви Местан, при която загина бебе на шест месеца.
Ледникът Хумболт, известен още като Ла Корона, беше последният във Венецуела. Страната загуби още пет други през миналия век поради последиците от изменението на климата.
Премиерът на Швеция Улф Кристершон допуска възможността за разполагане на ядрени оръжия в страната в случай на война, пише Expressen, цитиран от „Фокус".
Районна прокуратура - Велико Търново пояснява, че на Д.Б. - собственик на оръжието, с което на 12.05.2024 г в с. Арбанаси, беше простреляно дете, на 13.05.2024 г. е връчена призовка за явяване в качеството на обвиняем на 16.05.2024 г.
Случаят е от средата на март, а причината е отправена заплаха към началника на полицията в града гл. инспектор Йордан Зарев, на когото се заканил с думите: „Щом искаш война, ще има война".
Украинският военачалник, отговорен за отбраната на североизточния град Харков, е бил заменен по време на руското настъпление, съобщи днес командване в състава на украинските сухопътни войски, цитиран от Ройтерс.
В същото време той е добавил, че „цялото членство на Швеция в НАТО и цялата шведска отбрана са насочени към предотвратяване на такава ситуация".
Дангов е привлечен в качеството на обвиняем по чл. 144, ал. 2, вр. ал. 1 от Наказателния кодекс – закана спрямо длъжностно лице или представител на обществеността при или по повод изпълнение на службата или функцията му, каза прокурор Крум Крумов.
Междувременно Районна прокуратура – Велико Търново е уведомила за случая Дирекция за „Социално подпомагане“ – Велико Търново, отдел „Закрила на детето“.
Няколко глациолози смятат, че ледената купчина, която е останала в националния парк Сиера Невада във Венецуела, в планинската верига на Андите, е твърде малка, за да се счита за ледник.
Оперативно-стратегическа войскова групировка „Хортиця" каза пред медията РБК-Украйна, че решението за назначаване на поста на бригаден генерал Михайло Драпати е взето на 11 май. Повече подробности не бяха съобщени.
От думите му стана ясно, че четири от нарушенията на младия мъж са свързани с липсата на поставен колан, а едно – за неспазване на дистанция.
Очаква се в интензивното да бъде настанен и пожарникарят, върху когото се стовари огромен клон на дърво по време на спасителната операция. Той е с множество счупвания.
След инцидента двамата бяха настанени във Втора хирургия, като младата жена е в по-тежко състояние.
Софийският градски съд остави в ареста Красимира Трифонова, обвинена за убийството на Пейо Пеев. Пред съда тя заяви, че е невинна.
„В публичните си изяви македонският президент има право да използва името „Македония" като акт на лично право на самоопределение и самоидентификация при зачитане на основните човешки права и свободи и в съответствие с европейските ценности и принципи", заявяват от кабинета на президента на Република Северна Македония Гордана Силяновска-Давкова.
„В случай на война това е съвсем различен въпрос. Ако най-лошото се случи, демократичните страни в нашата част на света, разбира се, трябва да могат да се защитават срещу страни, които може да заплашват да използват ядрени оръжия", е коментирал Улф Кристершон.
Водачът, причинил тежката катастрофа в Пловдив, е със стаж от 3 години. Има 16 нарушения на Закона за движение по пътищата, има 10 фиша за маловажни нарушения, както и глоби за превишение. Това заяви по време на брифинг началникът на Пътна полиция в Пловдив гл. комисар Красимир Нешев.
Враждата взела връх и двете баби се сбили. Мария от Михнево, блъснала опонентката си с все сила върху камъните и я изпотрошила. В момента, пострадалата 86-годишна Мария, е настанена в МБАЛ „Югозападна", а с другата баба работи полицията, за да изясни мотивите за ескалация на агресията между двете жени.
Момчето и момичето, на по 22 години, които са се возили на задната седалка в разбилия се тази нощ джип в дърво на бул. „Руски" в Пловдив, ще бъдат преместени в Клиниката по анестезиология и интензивно лечение, съобщиха от УМБАЛ „Свети Георги".
Продължават ожесточените боеве в Харковска област в Североизточна Украйна, където повече от 30 населени места бяха подложени на руски обстрел, а близо 6000 жители бяха евакуирани, съобщи областния управител Олег Синегубов, цитиран от Франс прес.
Майката на загиналия младеж е служител на "Пътна полиция". Автомобилът обаче е фирмен, регистриран на името на софийска фирма. Той заяви, че всичко това е в процес на изясняване. От думите му стана ясно още, че се проследява как този автомобил се е озовал в шофьора. „Да, майката на загиналото момче е служител на КАТ, но автомобилът не е на нейно име. Автомобилът е фирмен – с регистрация в София В момента се изяснява как и по какъв начин този автомобил се е озовал у водача“, каза още главен инспектор Красимир Нешев.
)