***
***
Водещите новини за деня до 13.00 ч.,
на 3 април
Акция на ДАНС и Антикорупционната комисия се провежда в София и Хасково. Операцията е по разследване за длъжностни престъпления и подкупи.
Днес се навършват 145 години от обявяването на София за столица на България.
Земетресение с магнитуд 4,5 бе регистрирано днес в източния турски окръг Малатия, съобщи правителствената Дирекция за управление при бедствия и извънредни ситуации.
На 01.04.2024 г. в ж.к. „Студентски град“ в гр. София обвиняемият И.Ц. ударил бременна жена, с която живее на семейни начала. Вследствие на което ѝ причинил лека телесна повреда.
На 01.04.2024 г. около 21,00 часа в апартамент в ж.к. „Младост“ в гр. София обвиняемият В.Б. удрял с ръце по главата и тялото и ритнал жената, с която живее на семейни начала. Вследствие на ударите ѝ причинил лека телесна повреда.
На 3 април (22 март по стар стил) 1879 година Учредителното събрание в старопрестолния Велико Търново избира за столица на Княжество България град София. Предложението е на проф. Марин Дринов – историк, учен и държавник.
Няма данни за пострадали хора. Много куршуми са уцелили четириетажната сграда на хотела. Изпочупени са били и прозорците на зданието. Куршуми са уцелили и метробус, пълен с хора, който пътувал в района.
Обиските в кабинета и дома на шефката на Агенция" Митници" са по сигнал на ДАНС и по неотложност. До момента прокуратурата не е уведомена за действията по разследването.
Украинските военновъздушни сили свалиха всичките четири безпилотни самолета, използвани при нощната атака на Русия в централната част на Украйна., съобщиха украинските военни, предаде Ройтерс.
Украйна ще стане част от НАТО, въпросът е кога, а не дали, заяви днес генералният секретар на пакта Йенс Столтенберг преди началото на двудневната среща на външните министри от алианса в Брюксел.
За един ден в Софийска районна прокуратура са привлечени към наказателна отговорност трима мъже, нанесли телесни повреди на жени в условията на домашно насилие.
За повода Столичната община е подготвила разнообразна програма със събития, посветени на историческата годишнина.
Полицията издирва нападателите, предаде БТА.
Пред Агенция „Митници" в момента има засилено полицейско присъствие.
Столтенберг уточни, че 99 на сто от тази подкрепа се предоставя от страни от НАТО, предаде БТА.
Той отбеляза, че предстои да бъдат обсъдени възможностите за дълготрайно осигуряване на военна подкрепа за украинската страна.
„Всички тези хора владеят едни от най-красивите ловни стопанства. Някои от тях директно си приватизираха сградите. Имаме го всичко в публични доклади на Aгенцията по горите, направихме безпрецедентни проверки. Сега те се гласят да приватизират и горските предприятия, които управляват всички държавни гори“.
„Опит за смиване на темата „Турски поток“ с идеята да се вкара и друга тема - „Лукойл“. Ние ще подкрепим създаване на комисия за Лукойл“, но двете теми на трябва да се смесват. Ако Борисов настина не го е страх, нека подкрепи създаването на комисия за „Турски поток“ с председател от ПГ на ПП-ДБ, като ние ще подкрепим комисия за „Лукойл“ с техен председател. Вижте какъв страх има в очите на Борисов“, допълни той.
„Бойко Борисов подведе отново българското общество и каза за „Турски поток“, че това е българска тръба и че българите могат да разчитат на нея. Всъщност тъкмо неговото правителство даде 90% от капацитета на тръбата на руснаците – това е все едно да си купите нова кола и да я дадете на съседите“. Това заяви Венко Сабрутев от Продължаваме промяната—Демократична България пред медии.
„Един от концесионерите е един от видните заменкаджии и в съда колегите го бяха чули как се хвали, че е уредил съдебните дела да са в негова ползва, което се случи. Точно един от съдиите по тези дела го видях в списъка с ловци в неговото ловно стопанство“, допълни Дунчев.
Доналд Тръмп нарече „животни" имигрантите, които пребивават в Съединените щати незаконно. В реч в Мичиган той прибягна до унизителната реторика, която използва неведнъж по време на предизборната си кампания, предаде Ройтерс, цитирани от БТА.
На 30.03.2024 г. в жилище в ж.к. „Овча купел“ в гр. София обвиняемият М.А. ударил в лицето С.Я. и ѝ причинил лека телесна повреда, изразяваща се в травматично увреждане, реализирало медико-биологичния признак „болка и страдание“.
Секретарят на руския Съвет за сигурност Николай Патрушев каза, че „украинските специални служби“ стоят зад смъртоносната стрелба на концерт край Москва миналия месец и че Украйна е под контрола на САЩ, предадоха световните агенции.
Кандидатът за президент републиканец, заобиколен от няколко служители на правоохранителните органи, изброи няколко криминални случая, свързани със заподозрени лица, които са в страната нелегално, и предупреди, че насилието и хаосът ще обхванат Америка, ако не спечели изборите на 5 ноември.
)