)
Дори и ако се окаже, че устройството на "Нюралинк" е безопасно за употреба при хора, ще е необходимо повече от десетилетие за разрешение за търговска употреба на чипа, казват експерти, цитирани от Ройтерс.
Илон Мъск има големи амбиции за "Нюралинк", като твърди, че компанията ще улесни хирургическото поставяне на чипове за лечение на заболявания като затлъстяване, аутизъм, депресия и шизофрения.
Не е известно полученото одобрение за какъв брой пациенти е, отбелязва Ройтерс.
През месец май компанията обяви, че е получила разрешение от Управлението за контрол на храните и лекарствата в САЩ за първото си клинично изпитване върху хора.
Хората с парализа вследствие на увреждане на гръбначния стълб или амиотрофична латерална склероза могат да участват в изследването. Не се съобщава колко души ще бъдат включени в тестовете, които ще продължат около шест години.
Последвайте канала на
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)