)
"Доставили сме 1,5 млн теста. От тях са изразходени около 500 000. Поръчани са още 2 млн. Така до средата а януари тестовете са осигурени. Училищата могат да осигурят тестовете за децата", смятат от Министерство на здравеопазването.
По думите му е рано тестовете да отпаднат. „Така се осигурява една по-безопасна среда и за децата и за учителите“.
По думите му това би било икономически е по-изгодно и по-комфортно би било за децата. Освен това много е нисък процентът на децата, които показват положителни проби.
„Засега няма случаи на новата мутация Омикрон в България. Ние реагирахме светкавично. Още от петък сме дали указания да се засили броя на изследванията, за да се засече Омикрон още в началото и да се вземат мерки“, увери той.
Последвайте канала на
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)