От доста време Сингапур се опитва да прокара визия за управлявана от технологиите "умна нация". На острова живеят около 5,5 млн. души, като в момента на него има 90 000 полицейски камери, като се очаква броят им да се удвои до 2030 г. и да бъде инсталирана и програмата за разпознаване на лица по стълбовете на лампите в целия град. Правителството не отстъпва от използването на роботи, като обяснява, че по време на тест периода те не са идентифицирали и не са предприемали действия срещу нарушителите. Според него те са необходими за справяне с нарастването на възрастта на населението и могат да помогнат за намаляване на броя на офицерите, необходими за пешеходни патрули, информира bTV.