Двеста дози от ваксината на "Астра Зенека" ще бъдат бракувани до края на юли в Ямбол, поради изтичане на срока им за употреба, съобщи за БТА главният секретар на Регионалната здравна инспекция /РЗИ/ Донка Желева.
Двеста дози от ваксината на "Астра Зенека" ще бъдат бракувани до края на юли в Ямбол, поради изтичане на срока им за употреба, съобщи за БТА главният секретар на Регионалната здравна инспекция /РЗИ/ Донка Желева.
Сред имунизираните до момента преобладават хора над 60-годишна възраст и такива, на които им се налага да пътуват в чужбина. След заявено желание от родители са ваксинирани 49 ученици от 12 до 18-годишна възраст, съобщиха още от РЗИ Ямбол.
Със завършена имунизация са 13 824 души в областта.
В Ямболска област интересът към ваксинацията е изключително слаб, само 374 са поставените първи дози през изминалата седмица. Преустановяват работа изнесените имунизационни пунктове, за да не се стига до разхищение на ваксини, посочи Желева.
)
)
)
)
)
)
)
)
)