Засега няма данни за ранени или загинали хора.
Кантонът Вале (Валис) предупреди хората да стоят далеч от реките заради повишение на нивото на водите.
Над четири сантиметра дъжд падна в Цюрих през изминалата нощ, а във Валдег, близо до града, за 10 минути се изля над 3,1 сантиметра дъжд, съобщи Швейцарското радио и телевизия.
Според медията това количество е сравнимо с рекорда от 4,11 сантиметра дъжд, паднал за 10 минути в Лозана по време на буря през август 2008 г.
Участъци от автобусната и трамвайната мрежа в Цюрих бяха блокирани от паднали дървета, а някои улици бяха наводнени.
Според метеорологичните прогнози се очаква още дъжд и може да има по-тежки наводнения, особено близо до езерата и реките. Отправено беше и предупреждение за свлачища.
Гръмотевична буря с пороен дъжд причини днес наводнения и транспортен хаос в швейцарския град Цюрих. Това е един от най-големите порои в Швейцария, откакто се води статистика, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.