Всички партии в дясно, говореха за лустрация, включително и в предишната предизборна кампания. Сега, обаче, сякаш витае странна тишина около няколко въпроса:
Недоумение буди фактът, че всички политически партии, които коментират актуалните проблеми не изразяват позиция върху новите назначения на областните управители у нас, съобщиха от ПП "Републиканци за България".
Демократичната общност призова от години в управлението на страната ни да не участват лица от бившата Държавна сигурност. Но към днешна дата ситуацията у нас не е точно такава.
Ето защо те призовават Комисията по досиетата да направи спешна проверка има ли действащи министри, зам.-министри, съветници на министерства и областни управители, които са имали агентурно минало като щатни и нещатни служители и сътрудници на бившата Държавна сигурност.
Има ли сред новоизбраните представители на властта хора, които са били сътрудници на ДС? Ще остави ли белег това върху Служебния кабинет и ще понесат ли своята отговорност президентът Румен Радев и министър-председателят Стефан Янев? Самите те под влиянието на определени управляващи партии ли са?
)