)
"Както и да е, този проблем ще бъде решен. "Пфайзер" ще попълни недостига, създаден от "АстраЗенека", каза Пленкович.
България трябва да получи най-много дози от допълнителните десет милиона ваксини на "Пфайзер/Бионтех", каза хърватският премиер Андрей Пленкович на пресконференция в петък.
Европейският съюз е поръчал 120 милиона дози от британско-шведската компания "АстраЗенека", а е получил само 30 милиона. Заради това в Хърватия има недостиг на ваксини, каза Андрей Пленкович, цитира БТА.
Пленкович коментира, че около 405 милиона души живеят в държави, в които няма проблем с ваксините, а около 40 милиона - в страни, които не са получили поръчаните количества.
С ваксините на "Пфайзер/Бионтех" като компенсация, Хърватия се надява да ваксинира 50 процента от своето население до 30 юни, посочва агенция "Хина".
Той коментира ситуацията с недостига на ваксини в някои страни от ЕС и решението от срещата на върха на ЕС в четвъртък за разпределяне на допълнителни 10 милиона ваксинни дози на компанията "Пфайзер/Бионтех", съобщава агенция Хина.
Последвайте канала на
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)