)
Най-много нови случаи са установени в община Русе – 118. От останалите 34 случая 15 са в община Бяла, по 6 в Две могили и Иваново и 4 във Ветово. По един новозаразен има и в общините Борово, Сливо поле и Ценово.
Смъртните случаи на хора с положителен PCR тест за COVID-19 от началото на пандемията до сега станаха 108, от които 59 мъже и 49 жени на възраст между 27 и 91 години.
Същевременно през вчерашния ден са оздравели още 85 души, което означава, че от началото на пандемията излекуваните от COVID-19 в Русенско станаха 1779.
Така от началото на пандемията диагностицираните с коронавирусна инфекция в областта достигнаха 3760 души, а активните случаи към момента са 1873.
За съжаление вчера още двама мъже и една жена с положителен PCR тест за коронавирус са починали. Ръководството и екипът на Областната управа изказват съболезнования на роднините и близките на покойниците.
Последвайте канала на
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)