)
Записът показва деветте минути, през които полицаят го задушава с коляното си, докато не причинява смъртта му.
Бившият американски полицай, обвинен в убийството на чернокожия Джордж Флойд, му е казал да спре да вика и да си пази въздуха, докато е натискал врата му с коляно, става ясно от нов запис от полицейска камера, предаде Ройтерс.
Смъртта на Флойд при задържането му от полицаи на 25 май доведе до протести срещу расизма и полицейското насилие в САЩ и на други места по света, като демонстрантите призоваха за расово равенство и реформи в полицията, предаде БТА.
Дерек Човин, полицаят, притискал с коляно врата на Флойд, отговаря: "Тогава спри да говориш, спри да викаш, много кислород ти отнема да говориш."
Човин бе арестуван на 29 май - четири дни след смъртта на Флойд. Той заяви, че е невинен по обвиненията в убийство.
"Кажете на децата ми, че ги обичам. Умирам", казва Джордж Флойд.
"Не издържам повече, не издържам. Имам клаустрофобия. Стомахът ме боли. Вратът ме боли. Всичко ме боли. Имам нужда от вода, моля ви. Моля! Не мога да дишам, полицай. Ще ме убиеш, човече", казва Флойд.
Последвайте канала на