"Заради ниските температури отложихме ремонта на участъка. Дребни дефекти има, ще отстраним проблемите", каза още той.
(Кадър: БТВ)
Затварят ул. "Шишман" за движение заради ремонт в участъка около "Графа".
За 5 дни столична улица "Цар Иван Шишман" ще бъде затворена за ремонт. Въпреки че беше обновена заедно с "Граф Игнатиев" сега отново се налага ремонт на компрометирани участъци на пътната настилка.
"Има добри практики в София с подобна настилка. Не говорим за некачествени материали, защото напуквания нямаше да има само в определен участък, а по цялата улица", разкри представителя на фирмата-изпълнител “Джи Пи Груп” Георги Гигов.
До 10 март улица "Шишман" ще бъде затворена.
"Нашата идея е да отворим компрометирания участък. Ще видим дали има спукана тръба на "Софийска вода". Направихме проучване, а тръба в този участък не би трябвало да има", заяви пред БТВ зам.-кметът по строителство в Столична община инж. Цветан Божинов.
Според представителя на Столична Община проектантска грешка има, заради която зоната е била считана за пешеходна, но не била, а освен това при ремонта на "Граф Игнатиев" по улица "Иван Шишман" и ул. "Шести септември" минавала тежкотоварна техника и тя разбила настилката.