Тийнейджър е стоял зад скандала, свързан с изказването на бившия британски посланик в САЩ Ким Дарък, написа лондонският в. Дейли мейл.
Публикацията на думите на Дарък е станала повод за напрежение между Лондон и Вашингтон и за оставката на дипломата.
"Аз постъпих по правилата на журналистиката. Не знам дали ще бъда арестуван заради работата си, но съм убеден в едно. Няма да разкрия своя източник", категоричен е бил Едгинтън.
19-годишният Стивън Едгинтън е заявил, че е получил изказването на ексдипломатическия представител на Обединеното кралство във Вашингтон, в което администрацията 45-ия американски президент Доналд Тръмп като нелепа, докато е интервюирал служители от правителството на Тереза Мей за Брекзит. Един от събеседниците му е дал писмото на Дарък към съветника британския кабинет по въпросите за националната сигурност Марк Седуил.
)