Бахамската полиция не съобщава причината за катастрофата. По случая се води разследване, в което участва и службата по гражданска авиация.
Загинали са трима мъже и четири жени, чиито имена полицията не съобщава.
По-късно властите и местни жители открили мястото на катастрофата на около 3 км от острова.
Според изявлението на силите на реда контактът с хеликоптера е бил загубен скоро след като се отдалечил от острова.
Според списание "Форбс" състоянието на Клайн се изчислява на над 1,8 милиарда долара.
Хеликоптер със седем американци на борда се разби в близост до бахамския остров Гранд Кей на път за Форт Лодърдейл, Флорида, предаде БТА, цитирайки бахамската полиция. Няма оцелели при катастрофата.
Вестник "Реджистър-хералд" от Бекли, Западна Вирджиния, цитира изявление на губернатора Джим Джъстис, който съобщава, че един от загиналите при катастрофата е милиардерът Крис Клайн. Изданието го описва като "въглищен магнат" и "благотворител на Западна Вирджиния" и цитира изявлението на губернатора, който изразява съжаление за кончината му.
5 декември 2025 г. в 09:08 ч.
)