Георги Рачев: Малкото момченце на име Климат иска опазване на въздуха

13
© Кадър: Нова телевизия

,,Антарктида е едно парче земя, което още не е разделен и се надявам така да остане. Милиони години тази земя е заледена и крие своите тайни. Това е огромен континент. Дори вирусите, тези сладури, не намират среда да оцеляват в централната част на Антарктида'', сподели Рачев за предстоящото си заминаване на ледения континент.

,,Декември ще бъде леко хладен, през следващите дни очакваме да падне и пълноправен сняг. Зимата ще бъде топла, а декемри ще бъде в рамките на нормалните температури. Следващата и по-следващата седмица ще бъде дори малко по-топло от обичайното. Така че сериозни студове не се очакват поне през следващите 10 дни'', обясни той.

,,Обещахме за Коледа и Нова година да месим хляба, защото 20 души ще искат да папкат хляб. От нас е грубата мъжка сила'', завърши проф. Рачев.

,,Около климата се въртят много пари. Ние можем да се адаптираме към климатичните промени. Въпросът е философски и научен'', посочи Рачев.

На масата седи едно малко момченце на име Климат, което иска да се опазва въздуха, климатът и околната среда. Това сподели в сутрешния блок на Нова телевизия климатологът проф. Георги Рачев. По думите му отпуснатите 200 милиарда евро за справяне с климатичните промени са обект на интерес на много хора.

Накрая Георги Рачев заяви, че ще се включи в месенето на хляба на българската станция в Антарктида.

По отношение на времето през последния месец от годината климатологът обясни, че като цяло декември ще бъде леко хладен.

Последвайте канала на

Владимир Василев
13

Свързани новини

Георги Рачев: Малкото момченце на име Климат иска опазване на въздуха | Новини.бг