Ангела Меркел: Да застанем начело в разработването на изкуствен интелект

23
Ангела Меркел: Да застанем начело в разработването на изкуствен интелект
© Getty (архив)

"Ако искаме растеж за нови работни места и благоденствие за всички, то тогава трябва да бъдем първи в сферата на изкуствения интелект", заяви Меркел в седмичното си видеообръщение. "Живеем в ера на дигитализация и това означава, че всичко, което може да бъде дигитализирано, ще бъде дигитализирано", каза германският канцлер.

Германският канцлер Ангела Меркел отправи днес призив нейната страна да поеме водеща роля в разработването на изкуствен интелект, предаде ДПА.

Изкуственият интелект се сочи за ключова технология на бъдещето, която ще бъде необходима за самоуправляващи се автомобили, роботи в здравния сектор и самообучаващи се компютри, отбелязва ДПА.

Меркел посочи, че планираните от германското правителство инвестиции от 3 млрд. евро до 2025 г. в разработване на изкуствен интелект са част от широка национална стратегия.

Последвайте канала на

БТА
23

Свързани новини

Водещи новини

Ангела Меркел: Да застанем начело в разработването на изкуствен интелект | Новини.бг