)
Районна прокуратура – Бургас предаде на съд Деян Я. (на 37 год., от гр. Бургас). Той е подсъдим за това, че на 04.09.2014 г. в гр. Бургас, в нотариална кантора, с цел да набави за себе си имотна облага възбудил заблуждение у Денка М., че е наемодател и й отдава под наем магазин, намиращ се в гр.Бургас на ул. ”Богориди”, като същият магазин е бил отдаден преди това на други наематели с договор от 01.09.2014 г, и с това й причинил имотна вреда в размер на 800 лева – престъпление по чл. 209, ал. 1 от НК.
Пострадалата била собственик на търговско дружество. В края на месец август 2014 г. пуснала обява в специализирани сайтове в Интернет, че търси да наеме помещение в гр. Бургас, което да използва като магазин за дрехи. Малко след публикуване на обявите, на посочения от нея мобилен телефон се свързал подсъдимият. В телефонен разговор с нея обяснил, че отдава помещение на ул.„Богориди“ в гр. Бургас, което е подходящо за целта, за която пострадалата искала да го ползва. Двамата си уговорили лична среща. Подсъдимият обяснил, че помещението се намирало в гр. Бургас на ул.„Богориди“, но към момента там имало наематели. Същото щяло да бъде разделено на две части, като тази с площ 20 кв.м. щяла да и бъде отдадена под наем. Деян Я. посочил, че е собственик на отдавания от него под наем имот. Уточнили, че цената на наема ще е 400 лв. и срока на договора ще е три години, за което пострадалата пожелала да сключат писмен договор. При подписването му пострадалата заплатила на подсъдимия наемна цена в размер на 400 лв. и депозит също в размер на 400 лв., или общо сумата от 800 лв. По силата на договора Деян Я. се задължавал да предаде владението на имота на 15.10.2014 г.
Районен съд – Бургас е насрочил заседанието си на 27.11.2017г.
След 15.10.2014 г. пострадалата потърсила Деян Я., за да й предаде ключовете от магазина, но той и отговорил, че не в града и трябвало да изчака. Пострадалата го потърсила още няколко пъти, но Деян Я. отговорил, че е извън страната. Тогава пострадалата се усъмнила в намеренията на подсъдимия и решила да посетят имота. Когато отишла в магазина установила, че същия бил отдаден под наем от истинските собственици на друго търговско дружество.
Последвайте канала на